تبلیغات
زندگی به سبک طرفدارای کره! - Genre dictionary

هدایت به بالای صفحه

Miss VianA

Miss VianA

Miss VianA

Miss VianA

Miss VianA

Miss VianA

Miss VianAAngst(انگست):یه اصطلاحه برای فیکایی که شخصیتشون توی مشکلات عاطفی قرار دارن! در واقع برای فیکاییه که ژانرشون تاریک،غمگین،خشمگین یا ناراحت کننده اس.

Amnesia(آمنیزیا یا فراموشی):توی این ژانر،یکی یا چند تا از شخصیتا فراموشی میگیرن.داستان درباره کنار اومدن اونا با فراموشیشون،روابطشون با دیگران یا تلاششون برای برگردوندن خاطراتشونه.

BDSM(بی دی اس ام)(ارباب و برده ای):توی این نوع از فیکا سادیسم(دگر آزاری) و مازوخیسم(خود آزاری) به چشم میخوره و تمام روابط عاشقانه به صورت دام(ارباب) و ساب(برده) ایه.

Bodyswap(بادی سواَپ)*:داستانی که شخصیتاش با هم عوض میشن.مثلا یکی از شخصیتا خودشو توی بدن یه شخص دیگه پیدا میکنه!

Crossover(کراس اور)*:درباره داستانایی که در اون دنیای ما با جهانای دیگه ای ترکیب میشه یا شخصیت از یه جهان به جهان دیگه ای میره.

Daddy kink(ددی کینک):این اصطلاح رو برای فیکایی به کار میبرن که تاپ به باتم تسلط داره.

Drama(درام):فیک هایی که شخصیتا با مشکلات احساسی مواجه هستن و داستان غمگینه و معمولا عاشقانه اس!

Fantasy(فانتزی):فیکای تخیلی یا مربوط به موضوعات فراطبیعی.

Future(آینده):از اسمش معلومه که درباره آینده اس!

Fluff(فلاف):این ژانر به داستانایی اشاره داره که هیچ صحنه انگست یا غمگینی ندارن و کاملا شادن و شخصیتا خوش و خرم دارن زندگیشونو میکنن!

Gen,general*:مربوط میشه به فیکایی که مناسب همه گروه های سنی هستن و محدودیت خاصی ندارن.در واقع توی این ژانرا کمتر به موضوعات عاشقانه یا +18 میپردازن!

Genderswap*:فیکی که جنسیت شخصیت در اون عوض میشه!

Kink:داستان هایی که یه عنصر غیر معمول داخلشون دارن مثلا صحنه های +18 یا خشن و ترسناک.درصد این قسمت ها از PG-13 (ملایم) تا NC-17 (شدید) متفاوته!(داستانای کنیک در واقع یه جور هشدار یا ورنینگ از طرف نویسنده دارن و حتما شامل داستانای +18 نمیشن!)

Knotting*:فیکایی که شخصیتا به دسته آلفا،بتا یا امگا تقسیم میشن و امپرگن.

Mpreg(امپرگ):توی این سبک از فیک شخصیت مرد میتونه باردار بشه :| (فرقش با ناتینگ اینه که دیگه آلفا و بتا و امگا نداره!مستقیما شخصیت مَرده :/ )

Real Person Fiction/RPF*:فن فیکشن درباره شخصیت های واقعیه مثلا بازیگر یا خواننده.(میدونید که همه فیکای اکسو توی همین ژانره)

RPF AU*:توی این ژانر،داستان درباره شخصیت های واقعیه ولی توی محیط زندگی واقعیشون قرار ندارن.(مثلا آیدول به جای اینکه خواننده باشه کارمند بانکه :| )

Smut(اسمات):فیکایی که صحنه های +18 دارن.

Threesome(تریسام):توی این ژانر سه نفر همزمان با هم در رابطه +18 هستن و ربطی به جنسیتشون هم نداره :| (تلف شدم تا یه معنی بدون سانسور و قابل نوشتن براش پیدا کنم)

Tragedy(تراژدی):فیک هایی که پر از حوادث غم انگیز هستن و پایانشون سد اندینگه.(پایانشون هم شاد نیست)

Romantic(رمانتیک):توی این ژانر همه چیز رمنس و عاشقانه اس و کل داستان به همین محور میچرخه.

Yaoi(یایویی)*:فن فیکهایی که شخصیتهای اصلی گی هستن.


ژانرایی که با * مشخص شدن معمولا اسمی ازشون برده نمیشه ولی توی اکثر فیکا نشونی ازشون هست!به خاطر همین نوشتمشون!
مبدل قالب بلاگفا به میهن بلاگ